Wybieramy kinkiety do nowojorskich wnętrz

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam bardzo ciekawy pomysł na wystrój wnętrz i pasujące do niego oświetlenie ścienne. Panie i Panowie, oto jedyny w swoim rodzaju styl nowojorski oraz kinkiety, które zajmują w nim niebagatelną pozycję.

Wielkomiejski szyk cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Kochają go zwłaszcza osoby zafascynowane Nowym Jorkiem – miastem, które nigdy nie śpi, uwielbiające amerykańskie filmy i życie na wysokich obrotach. Dzisiaj wyjaśniamy, czym dokładnie jest styl New York i podpowiadamy, jakie kinkiety (i nie tylko) wybrać do prawdziwie nowojorskiego mieszkania. Dlaczego akurat kinkiety? Bo oświetlenie ścienne pełni we wnętrzach bardzo ważną rolę: doświetla wszystkie kąty, buduje klimat, dodaje całej aranżacji charakteru i podkreśla urok wybranych dekoracji. A detale są clou stylu nowojorskiego.

Jaki jest nowojorski styl?

To styl, który przez lata znaliśmy tylko z ekranów telewizorów, ponieważ rynek oświetleniowy był w naszym kraju mocno ograniczony, przez co niewiele osób mogło sobie pozwolić na wielkomiejski szyk w domu. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nawet małe M w bloku może wyglądać jak luksusowe mieszkanie na Manhattanie. Styl New York kocha ekskluzywne, ale klasyczne formy i najwyższej jakości materiały, zwłaszcza nikiel i naturalne drewno. Wszystkie meble, dekoracje i lampy muszą być wykonane z mistrzowską precyzją. Zdobienia łączą się tutaj z klasycznymi formami, dlatego kinkiety do nowojorskiego mieszkania często posiadają dekoracyjną, fantazyjną podstawę i prosty, skromny klosz. W ten sposób zachowana zostaje równowaga między bogactwem zdobień a szykiem i klasą. Do klimatu NY pasują także, wbrew pozorom, kinkiety płaskie i plafony, jednak nie mogą być one zbyt surowe czy nowoczesne, a bardziej wytworne i klasyczne.

Łączenie lamp w stylu nowojorskim

Kinkiety najczęściej pełnią rolę oświetlenia dodatkowego, dlatego warto je połączyć z innymi źródłami światła. Styl nowojorski bardzo lubi różnego rodzaju lampki stołowe. Istotnym elementem salonu NY jest także elegancka, błyszcząca lampa wisząca, np. nowoczesny i klasyczny jednocześnie żyrandol. Kluczową cechą nowojorskiego stylu jest spójność, wyrażająca się w zachowaniu ciągłości aranżacyjnej w ramach wszystkich pomieszczeń. Oznacza to, że kinkiety w salonie powinny nawiązywać do plafonów w holu, a kinkiety w łazience powinny kojarzyć się z lampami stołowymi z sypialni.

Czy do mieszkania NY pasują kinkiety glamour?

Jak najbardziej! Kinkiety glamour świetnie komponują się z wnętrzami nowojorskimi, a lampy NY doskonale czują się w błyszczących aranżacjach. Te dwa style często łączą się i przenikają. I nie ma tym nic groźnego, o ile ten aranżacyjny melanż nie jest wynikiem przypadku, a efektem gruntowanie przemyślanej wizji. Z klasycznego, eleganckiego, luksusowego i glamour (jednocześnie!) mieszkania po prostu nie będziesz chciał wyjść.

Dodaj komentarz