Jak doświetlić futurystyczne wnętrza?

Jeśli chcecie bez remontu i stosunkowo niskim kosztem stworzyć we wnętrzach futurystyczny, ale przytulny klimat, pomogą Wam w tym lampy stojące – podłogowe i stołowe o nowoczesnym, nieco kosmicznym designie.

Macie dość minimalistycznego, skandynawskiego czy loftowego wzornictwa? Potrzebujecie wprowadzić do mieszkania odrobinę ekstrawagancji, kosmicznego designu i nowych technologii? Sięgnijcie po lampy stojące o futurystycznym charakterze. Ikoną w tym segmencie jest oczywiście lampa stojąca lawa („Lava Lamp”), którą w 1963 roku wynalazł, a następnie opatentował w Anglii Edward Craven Walker.

Lampa stojąca lawa – ikona futurystycznego designu

Lampa stojąca lawa powstała w latach 60. XX wieku, w czasie wielkiej fascynacji lotnictwem, astronomią i wynalazkami, jednak swoją ostateczną, znaną przede wszystkim z filmów formę zyskała dopiero w latach 90. Lampa składa się z dwóch części: podstawy z żarówką oraz klosza w kształcie butelki, będącego pojemnikiem na dwie niemieszające się substancje (tzw. magmę). Po rozgrzaniu do ok. 60 °C, lampa zapewnia intrygujące, unikatowe efekty wizualne, działając niemalże terapeutycznie. Uspakaja, relaksuje, buduje przytulny, intymny i tajemniczy klimat. Jeśli fascynuje Was futurystyczny trend, ale niekoniecznie podoba się Wam lawa w klasycznej odsłonie, do wyboru pozostają lampy stojące podłogowe i biurkowe w znacznie nowocześniejszych wersjach z technologią LED.

LEDowa lampka z segmentowym kloszem

Lampka stołowa KODA to elegancki, uniwersalny stylowo i ponadczasowy model o nieco futurystycznym wydźwięku. Idealnie sprawdzi się na szafce nocnej, w kąciku czytelniczym lub w innym miejscu. Konstrukcję lampy tworzą szklane, mlecznobiałe segmenty połączone w całość za pomocą efektownych, aluminiowych opasek. Dzięki technologii SMD LED, lampa jest energooszczędna.

Futurystyczne lampy LED bez kloszy

Wykonane ze stali i tworzywa, LEDowe lampy stojące z kolekcji AWIO sprawdzą się w każdym nowoczesnym salonie, w którym futurystyczny charakter dodatków jest tak samo pożądany, jak ich wysoka funkcjonalność. Budowa lamp bazuje na smukłej, stalowej podstawie oraz świecącej, elastycznej oprawie (rurze) LED, odważnie zastępującej klasyczny abażur.

Świecące „słoiki” LED

LEDowe lampy stojące podłogowe i stołowe z kolekcji CERTUM wyglądają jak nowoczesne stojaki na butelki. Dodają wnętrzom futurystycznego klimatu i wspaniale budują przytulny, pełen intymności nastrój.

Futurystyczne trójnogi z regulacją kloszy

Wasze wnętrza natychmiast nabiorą wyrazistego, futurystycznego charakteru, dzięki lampom stojącym z kolekcji PYTHIM o prostych liniach i minimalistycznej formie. Lampy posiadają regulację kierunku w osi każdego z ramion, przez co możliwa jest zmiana kierunku padania snopa światła.

Jak widzicie, futurystyczne lampy stojące mają dzisiaj wiele, niejednokrotnie bardzo zaskakujących, twarzy.

Dodaj komentarz