Jak skutecznie zabezpieczyć dach na czas remontu

Planujesz remont dachu? A może napotkałeś przeszkody i remont dachu przedłuża się w nieskończoność? W takiej sytuacji niezbędne może okazać się tymczaczowe rozwiązanie w celu okrycia dachu. Jednym ze sposobów na okrycie dachu podczas remontu jest zastosowanie plandeki na wymiar. Zależnie czy zabezpieczenie dachu plandeką ma być krótko czy długoterminowe można wybrać inny rodzaj tkaniny. Najbardziej polecana i wytrzymała plandeka na dach to PCV 900g/m2 jednak z uwagi na cenę często wybierana jest plandeka gumowana o mniejszej gramaturze, np. PCV 650g/m2. Jednak przy ograniczonym budżecie najkorzystniej wypada plandeka PE (PP) 200g/m2. Oczywiście każdy z wymienionych materiałów jest w 100% wodoszczelny i chroni przed warunkami atmosferycznymi. Różnica w cenie podyktowana jest gramaturą materiału i wynikającą z tego różną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Okrycia plandekowe dachu – asortyment

Plandeki na dach wykonywane są na indywidualne zamówienie. Dlatego oprócz doboru tkaniny można spersonalizować plandekę pod względem koloru czy rodzaju i rozmieszczenia okuć. Z naszego doświadczenia polecamy mocne i wytrzymałe plandeki PCV 900g/m2. Są idealne jako wielosezonowe zabezpieczenie dachu. Jednak przy tymczasowym wykorzystaniu na czas remontu tak samo dobrze sprawdzi się plandeka PE a jej cena jest 3 krotnie niższa. Co więcej jest zdecydowanie lżejsza i łatwiejsza do montażu na dużych powierzchniach. Z drugiej strony mocowanie wymaga dużej ostrożności, aby nie przerwać ciągłości plandeki, co mogłoby zaszkodzić wodoszczelności. Odpowiednio przypięta plandeka skutecznie zabezpiecza przed wiatrem, deszczem, śniegiem i słońcem. Jednocześnie warto dodać, że żadna plandeka nawet ta najmocniejsza nie jest w stanie wytrzymać naporu potężnych podmuchów wiatru, które w obecnych czasach występują coraz częściej podczas burz i nawałnic w naszym kraju.

Plandeka na dach – sprzedaż

W większości okrycia na dach wykonywane są na wymiar Klienta dzięki czemu są idealnie dopasowane do konstrukcji. Z drugiej strony produkcja na zamówienie wymaga dłuższego czasu oczekiwania na produkt, który wynosi ok 5-7 dni. Oczywiście istnieje również możliwość zakupu gotowych formatów, ale to raczej z tkaniny PE. Plandeki można zamawiać przez internet z dostawą na wskazany adres. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą www.firmadp,pl, w której znalazły się również okrycia plandekowe na dach. Firma oferuje produkcję dokładnie z wymaganiami klienta, wsłuchując się w jego potrzeby i starannie wprowadzając wszystkie prośby do projektu, po to aby finalnie otrzymać plandekę idealnie dopasowaną do danego dachu. Gotowa pladeka – bezpiecznie spakowana – dostarczana jest na wskazany adres, co zaoszczędza czas klienta.

Dodaj komentarz