Jak wybrać odpowiednie żurawie dopasowane do konkretnej firmy?

Kupno właściwego sprzętu do podnoszenia jest sporą inwestycją, jednak jest ona konieczna do prowadzenia działalności zapewniającej najwyższą jakość usług. Żurawie wykorzystywane są w wielu branżach i znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu. Ich wybór jest niezwykle szeroki, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich kupnie.

Cena a jakość

Na rynku istnieje kilku producentów sprzętów do podnoszenia, którzy cieszą się największą popularnością, ale jednocześnie oferują najdroższe produkty. Czy w przypadku żurawi cena idzie zawsze w parze z jakością? Prawdą jest, że nowoczesne żurawie kosztują więcej, ale z drugiej strony będą mogły dłużej bezawaryjnie pracować nawet w trudnych warunkach. Ich zakup może się zwrócić już po kilku latach, a w tym czasie nie będą one wymagały gruntowych remontów czy drogich napraw, które szczególnie przyczyniają się również do spowolnienia produkcji.

Jakiego sprzedawcę wybrać?

Wybór renomowanego, sprawdzonego sprzedawcy jest niezwykle ważny przy inwestowaniu w sprzęt, który ma posłużyć wiele lat. Istotne jest to, aby zapewniał on produkt najlepszej jakości, ale był również świadomy tego, jaka maszyna sprawdzi się w przypadku konkretnej firmy. Jeśli dostawca może zapewnić kontakt ze specjalistami, którzy pokierują przy wyborze żurawi, to jest to bardzo dobry znak i rokuje dobrą i przyszłościową współpracę między kontrahentami.

Warto również poprosić sprzedawcę, by ten pokazał swoje maszyny podczas pracy w prawdziwych warunkach. Jeśli na stronie producenta znajduje się galeria, która przedstawia faktyczny wygląd żurawi, to również można mieć pewność, że nie wstydzi się on swoich wyrobów i nie ma zamiaru niczego ukrywać przed klientami. Zawsze można także odwiedzić halę produkcyjną i osobiście zobaczyć sprzęt, który chce się kupić – sprzedawca powinien zadbać o to, by podczas takiej wizyty kupujący mógł usłyszeć odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania.

Wybór żurawia a zakres prac

Jak wspomniano – wybór żurawi jest ogromny. Są takie, które świetnie sprawdzą się podczas pracy z delikatnymi materiałami, inne z kolei są w stanie szybko podnieść nawet kilkadziesiąt ton stali. Trzeba więc zastanowić się, w jakim celu będzie się używać sprzętu i w jakich warunkach będzie on pracował. Żurawie przystawne znajdą zastosowanie m.in. w halach, przyścienne w magazynach, a słupkowe z możliwością obrotu 360o w stoczniach. Oczywiście nie są to sztywne ramy i wiele zależy od tego, jak zbudowane są pomieszczenia i jaki jest cel użycia żurawia.

Dodaj komentarz